DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Shorty Chex

O mně

Něco o mně...
 
 
 
 
 
Ahoj všem, jmenuji se Hanka a můj koňácký život začal v mých 12 letech, tj. v roce 1996.
 
Mé začátky se ubíraly směrem k dostihovému sportu, neboť v blízkosti mého bydliště stála dostihovou stáj. Tady jsem strávila aktivních 10 let. Začala se učit především samostatnosti, přístupu a lásky ke koním, ale i přístupu k životu samému a také sama k sobě. Opravdu ráda na tyto časy vzpomínám, jelikož to je velká část mého života. Tyto stránky ale nejsou předmětem mé koňácké minulosti, nýbrž přítomnosti.... No, možná ale budu uvažovat o sepsání kroniky.  
 
 
Čas běžel a já poznávala spoustu nových lidí, koní a situací. Neméně osudovým pro mě bylo léto 2006, kdy mi byl představen taj a později i duch westernového ježdění.
 
Přesně si pamatuji na první vteřiny, když jsem si poprvé sedla do westernového sedla.... Cítila jsem se "zvláštně" - nohy jsem neměla těsně pod bradou, otežě jsem mohla držet volně. Tehdá mi bylo řečeno: "Nepředkláněj se a uvolni se!". Bylo to překvapující a nové! Tehdy jsem ještě netušila, že bych již western nikdy nevyměnila. 
Celkový styl života kovbojů mě zaujal. Oblékání, hudba a převážně typ koní.
 
Začala jsem se tedy učit westernovému ježdění.
 
Také mě zaujal pro mě "nový" přístup ke koni zvaný "horsemanship". Tato metoda přirozené komunikace s koněm má dle mého názoru hodně podob. Ačkoli už ji každý vnímá po svém, mně osobně dává nepopsatelný pocit souznění s koněm. Myslím, že těm, kteří cítí to co já, nemusím dále vysvětlovat. 
 
Jelikož jsem si na začátku března 2008 koupila hřebečka Shortyho Chex, jemuž jsou věnovány tyto stránky, tak se chci i nadále metodě horsemanschipu věnovat. 
 
 
Westernu se věnuji od roku 2006 a od roku 2009 vlastním westernovou licenci. 
Mým plánem je věnovat se závodně disciplínám: Western Pleasure, Horsemanship, Trail a v těchto se zdokonalovat a samozřejmě dále mluvit se svým koněm prostřednictvím Horsemanshipu.
Jdu na to  pááá Vám všem, 
 
Hany